ATRAKCJE

Wypoczynek na Warmii to nie tylko spacery po lasach i łąkach. Dookoła jest mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia, ludzi do poznania i atrakcji regionalnych. Podczas pobytu możecie korzystać z naszych rowerów, łodzi canoe, kurnika spa. Dookoła położonych jest kilka pieknych jezior zarówno z dzikimi plażami jak i  kąpieliskami  chetnie odwiedzanymi przez mieszkańców i turystów. W naszym siedlisku jest też ruska bania, która doskonale rozgrzewa w jesienne i zimowe wiieczory. W kurniku spa możecie zamówic masaż ciała, ziołowe peelingi w łaźni parowej i przede wszystkim spędzić miło czas w klimatycznym miejscu. Warto zwiedzić zamek w Lidzbarku Warmińskim i Reszlu. Zajśc do Galerii Revita Warmia w Jezioranach, wykąpać się w jeziorze lub w gorącej beczce przy domu, w której woda ma komfortowa temperaturę nawet zimą.

 

 

SPA W KURNIKU

Ugościmy Was serdecznie w SPA w Kurniku. Od 1926 roku mieszkały tu kury, jednak ze względu na nieustanny rozwój wydarzeń , przeprowadziły się do nowej siedziby, bliżej zielonej trawy i wierzby nad stawem. Wygląda na to że okoliczności przyrody i nowy wystrój wnętrza zdecydowanie bardziej im odpowiadają. My natomiast postanowiliśmy udostępnić stary kurnik wszystkim tym, którzy szukają bliskości z naturą w niepowtarzalnym klimacie i miejscu na Warmii. Możecie zamówić naturalny peeling w łaźni parowej, skorzystac z masażu relaksacyjnego, powięziowego i klasycznego całego ciała. Skorzystajcie tez z naszych naturalnych składników zebranych sezonowo z pola i ogrodu, by w jesienne i zimowe wieczory odpocząc z maską na twarzy  własnie z nich skomponowaną.

CANOE

Do Waszej dyspozycji mamy łódź canoe, którą postawimy Wam na jeziorze, rzece lub naszym stawie. Możecie wybrać rwące potoki  lub  łagodne rzeki w okolicy. Jeśli wolicie być na miejscu, łódź zwodujemy na jeziorze  niedaleko za miedzą lub na pięknym, urokliwym jeziorku Korek położonym w środku lasu. Opowiecie po powrocie jak było. Łodź mieści 3 osoby, posiadamy kamizelki dla dorosłych i dziecka.W łodzi są schowki na drobne przedmioty , dokumenty, klucze. Jest bezpieczna i bardzo trudno ją wywrócić. Wiosłować musicie sami. Przyjemnie jest spędzic cały dzień na wycieczce na wodzie zwiedzając szuwary okolicznej przyrody. Cena za postawienie łodzi na wodzie i korzystanie z niej przez cały dzień  a na koniec odebranie Was i łodzi to 250 zł.

ZAMEK W LIDZBARKU WARM

Dla spragnionych zwiedzania i miłośników historii polecamy odwiedzenie zamku w Lidzbarku Warmińskim. Do mista odległego o 25 km dojedziecie w w 30 minut. Lidzbark Warmiński otrzymał prawa miejskie 12 sierpnia 1308 roku i był ośrodkiem jednej z dziesięciu jednostek administracyjnych, zwanych na Warmii komornictwami. Rozgłos i sława miasta związane są z decyzją lokalizacji w tym miejscu, stałej siedziby biskupów warmińskich, którzy od 1243 roku sprawowali na Warmii władzę świecką i duchowną. Dominium o powierzchni 4249,6 km2, pozostawało do 1466 roku w ramach państwa Zakonu Krzyżackiego. Zamek lidzbarski zbudowano w latach 1350-1401 na miejscu niewielkiego grodu pruskiego o nazwie Lecbarg, położonego w ramionach rzek Łyny i Symsarny. W tym samym czasie powstały również przedzamcza. W południowym mieściły się: stajnia, spichrze i wozownia; w północnym (przemysłowym): młyn, tartak, szlifiernia, kuźnia miedzi, folusz i garbarnia. Całość otoczono była niezależnymi od miasta murami obronnymi i fosami zasilanymi z położonej wyżej Symsarny.