WIPSOWO 44

Wipsowo 44 to adres naszego gospodarstwa agroturystycznego, w którym chętnie gościmy zarówno gości indywidualnych jak i grupy zorganizowane. Nasz dom położony jest na  Warmii w okoliczności przyrody. Lasy, łąki, pola, stawy wypełniają okoliczną przestrzeń. O każdej porze roku można doświadczyć tu obecności natury. Jesienią ryczące jelenie podchodzą niemal pod sam dom, wczesną wiosną całymi wieczorami słuchamy żabich koncertów a latem sarny zaglądają do naszego domu przez okna. Wokół panuje cisza i spokój. 

W bliskiej odległości od naszego domu znajduje sie lawendowy domek z tarasem do dyspozycji gości usytuowany tuż przy polu lawendy. Domek ma urokliwy klimat zarówno latem, jak i zimą w otoczeniu stawu, lasu i łąki. Do dyspozycji gości oddajemy też ruską banię tradycyjnie opalaną drewnem, beczkę do kąpieli ( również zimą) oraz SPA w Kurniku.

Dla grup zorganizownych oferujemy budynek, w którym kiedyś pełnił funkcje obory. Mogą się tu odbywać warsztaty, szkolenia, spotkania grupowe i małe uroczystości rodzinne lub firmowe. Na piętrze znajdują się pokoje gościnne z łazienkami a na parterze przestrzeń kawiarniana, szkoleniowa i kuchenna. Przy budynku jest wielki 50 metrowy taras doskonały do wypoczynku, relaksu a także ćwiczeń i warsztatów. 

 

Wipsowo to wieś sołecka w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Barczewo.
W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. olsztyńskiego. W skład sołectwa Wipsowo oprócz miejscowości Wipsowo wraz z koloniami wchodzi również osada Rycybałt. Na terenie wsi znajduje się Jezioro Wipsowskie, Jezioro Galk i Jezioro Korek oraz przepływa przez nią rzeka Wipsówka. We wsi znajduje się przystanek kolejowy Wipsowo należący do linii kolejowej nr 353. Wieś została założona 30 kwietnia 1373 w miejscu już istniejących osad, na mocy aktu lokacyjnego nadanego przez biskupa Henryka Sorboma. Przed II wojną światową wieś znajdowała się na terytorium Prus Wschodnich (jej ówczesna nazwa – Wieps). Po II wojnie światowej nastąpiła zmiana nazwy na obecną oraz akcja przesiedleńcza. W chwili obecnej ok. 98% mieszkańców stanowi ludność napływowa z terenów m.in.: MazowszaWielkopolski, jak również Zabużanie.  W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa olsztyńskiego. Historycznie miejscowość związana jest z przemysłem drzewnym. Jej intensywny rozwój przypadł na koniec XIX w., kiedy to w miejscowości został zbudowany tartak oraz przeprowadzono przez nią linię kolejową Olsztyn – Korsze, i trwał do początku lat 90. XX w., kiedy to jego znaczenie zmalało na korzyść turystyki. Obecnie swoją siedzibę ma tam nadleśnictwo Wipsowo oraz kilka małych stolarni.